Mārupītes Zaļā velo celiņa posma Skulptūru dārzs – Kantora iela atklāšana

Publicēts 17.10.2013. sadaļa Aktualitātes
  • Iesaki

Otrdien, 15. oktobrī, plkst. 12.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko,  Mājokļu un vides departamenta direktora p.i. Ingu Ivanovu un Vides pārvaldes priekšnieku Askoldu Kļaviņu atklās Zaļā veloceliņa posmu, kas savieno Kantora un Imulas ielu un vijas caur Mārupītes ieleju.

Andris Ameriks uz veloceliņa posma atklāšanu dosies ar velosipēdu no Rātslaukuma plkst. 11.30 un aicina ikvienu interesentu viņam pievienoties.

810 metru garais posms bija pēdējais posms „zaļā koridora” izveidē. Celiņa posms stiepjas Mārupītes ielejā, vienā no Rīgas kultūrvēsturiski un bioloģiski vērtīgajām daļām. Nosaukums − Zaļais veloceliņš dots tāpēc, ka veloceliņš pamatā vijas cauri pilsētas zaļai zonai (Uzvaras un Arkādija parks, Māras dīķis un Mārupītes ieleja). Atšķirībā no citiem Rīgas veloceliņiem, kas kalpo galvenokārt kā infrastruktūra, Zaļais veloceliņš ir vairāk piemērots atpūtai un ģimenes izbraucieniem. Veloceliņa izbūve tika sākta, lai nodrošinātu iedzīvotājiem un tūristiem iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, izbaudot Rīgas parkus un Mārupītes dabas ainavu, kā arī sniegt drošas pārvietošanās iespējas ikdienas velobraucējiem.

Celiņa uzdevums ir savienot esošā Centrs – Jūrmala veloceliņa centra daļu, kas ir uz Vanšu tilta, un Mārupes pagastu. Zaļais veloceliņš ir izbūvēts par Rīgas vides fonda līdzekļiem un šis posms izmaksāja 126 574 latus. Projekta ietvaros tika uzstādīts jauns tiltiņš pār Mārupīti, jauns, videi draudzīgs grants ceļa segums un veikta teritorijas labiekārtošana. Zaļais veloceliņš ir viens no pieciem Rīgas veloceļiem. Šis projekts apliecina, ka Rīga kļūst velosipēdistiem arvien draudzīgāka, ļaujot no pilsētas centra nokļūt līdz Rīgas perifērijas visskaistākajām vietām.

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties veloceliņa atklāšanā. 15. oktobrī plkst. 12.00 Kantoru un Spirgus ielas krustojumā.

Viesturs Silenieks -