Maisu kraušanas vietas talkā

Publicēts 21.04.2017. sadaļa Aktualitātes
  • Iesaki

Mārupītes talkā, kas ir Latvijas Lielās talkas sastāvdaļa noteikumi ir tādi, ka iepriekš ir jāpaziņo izpilddirekcijai par atkritumu maisu kraušanas vietām, lai šo informāciju varētu nodot atkritumu vedējiem un tie varētu ērti atrast, ērti piebraukt un aizvest. Tādēļ iepriekš mēs apsekojām piesārņotās vietas un izvēlējāmies tās, kur vairāk atkritumu un, kur loģiskāk novietot maisus. 2017.gada Mārupītes talkā ir izraudzītas 6 vietas, kur likt maisus. Zemāk ir kartes ar šīm vietām, tādēļ, ja Jūs dzīvojat tuvu kādai no šīm maisu likšanas vietām, iespējams, ka Jums nemaz nav loģiski sākumā doties līdz Akmens skulptūru dārzam, bet drīzāk ap 10:20, 10:30 sagaidīt komadas vadītāju ar maisiem ierodoties. Taču beidzoties talkai, kopīgi būt 12:00 uz pusdienām, kultūras un izklaides pasākumiem Akmens skulptūru dārzā.

 

1. Centrālais pasākuma laukums, Akmens skulptūru dārzs. Visi, kas vēlēsies kopt Mārupītei pieguļošo zaļo zonu ir aicināti pilnos maisus nenest simtiem metru, bet nolikt veloceļa malā. Tos savāks vīri, kas brauks ar kvadracikliem un piekabēm, un aizvedīs uz skulptūru dārza maisu krautni. 

2.Zemītes, Lutriņu, Mežotnes ielu krustojumā ir divas zaļās zonas, nepabeigtas būves pamati, kuru apkārtnē ir atkritumi. Arkritumu nav daudz.

3. Liepājas iela no Mežotnes ielas pie Basketbola laukuma līdz Liepājas ielas un Dāliju ielas krustojumam. Maisu likšana basketbola laukuma malā. Nenesiet pilnos maisus no Dāliju ielas līdz Basketbola laukumam, atstājiet Liepājas ielas malā un palīdziet iekraut kvadraciklos, kad tie piebrauks.

4. Mārupīte un tās krasti no dzelzceļa līdz Spirgus ielai, Angļu ģimnāzijai pieguļošā teritorija. Maisus jāatstāj laukumā pie Robežu ielas un veloceļa. Gandrīz zem Ulmaņa gatves tilta(kā norādīts attēlā). Pilnos maisus nenesiet, ja nav spēka, bet atstājiet veloceļa malā.

4.’ Tiem, kas kops Angļu ģimnāzijas apkārtni būtu labi aiziet uz turpat netālu esošo teritoriju Robežu un Zvārdes ielas krustojumā, pie Ulmaņa gatves. Tur nelielā teritorijā ir diezgan daudz atkritumi.

5. Teritorijā zem Ulmaņa gatves pārvada, starp Alsungas un Apguldes ielām ir liela kaudze ar atkritumiem. Izskatās, ka kāds ar smago mašīnu izgāzis vai kāds salasījis apkārtnē esošos atkritumus un salicis kaudzē. Būtu labi, ja mazizmēra atkritumus turpat uz vietas var salikt maisos. Bet lielāka gabarīta var palikt turpat, blakus maisiem. Cerams, ka atkritumu vedēji tos savāks. Pēc tam varat doties palīgā cilvēkiem, kas strādās turpat netālu pie kafejnīcas “Ansamblis”, Tēriņu ielā. 

6. Neliela teritorija ar nedaudz atkritumiem Abavas un Vecsaules ielu krustojumā. Tur nav daudz un, ja ātri tiekat galā, varat pievienoties kādai no komandām, kas atrodas tuvāk Akmens skulptūru dārzam.

Atceraties, ka 12:00 ir jābūt uz kopīgo zupu Akmens skulptūru dārzā

Un vēl- pirms dodaties uz talku- lejuplādējiet savos Android vai iOS telefonos aplikāciju VidesSOS. Pirms sakopjat savas komandas teritoriju, nofotogrāfējiet piesārņoto un pēc sakopšanas uztaisiet kopbildi ar savu komandu un savākto atkritumu maisu kaudzi, paziņojiet sociālajos tīklos un pielieciet klāt mirkļbirku #bieriņi #MārupītesTalka

 

Viesturs Silenieks -