Informē Rīgas domi par bedrēm!!!

Publicēts 08.03.2012. sadaļa Aktualitātes, Transports
  • Iesaki

Iedzīvotāji jau otro gadu aktīvi iesaistās Rīgas domes Satiksmes departamenta pavasara akcijā „Iedzīvotāj, informē par bedrēm Rīgas ielās!” un jau pirmajā nedēļā saņemti vairāk nekā 150 zvani par 170 vietām, kur bedres apdraud satiksmes drošību.Satiksmes departamenta speciālisti informāciju pārbauda un atbilstoši bedru atrašanās vietas nozīmīgumam un bīstamībai to apkopo, lai iespējami ātri varētu sākt remontdarbus. Visaptverošai bedru likvidēšanai pilsētas ielās, nepieciešama pastāvīga diennakts gaisa temperatūra no +5 līdz +7 grādiem, tādēļ šobrīd tiek likvidētas tikai tās bedres, kas apdraud satiksmes drošību. 

Visbiežāk sūdzības saņemtas par bedrēm iekškvartālos, taču tiek ziņots arī par bedrēm uz maģistrālajām ielām un satiksmes pārvadiem, piemēram, par Kārļa Ulmaņa gatves pārvadu pār dzelzceļu, Salu tiltu, Biķernieku ielas posmiem, Aleksandra Čaka ielu, Juglas ielas posmiem.

Informācija par bedrēm iekškvartālos tiek apkopota un nosūtīta attiecīgās teritorijas izpilddirekcijai, savukārt par bedrēm uz maģistrālajām ielām – rīcībai ceļu uzturētājiem.
Autovadītājiem jāņem vērā, ka līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos Rīgas ielās un uz tiltiem bedres veidosies daudz straujāk, pat stundas laikā, akcentē Satiksmes departamenta speciālisti, un remonts būs nepieciešams daudz lielākā apmērā.

Bedru remonts šogad, tāpat kā pērn, ierobežotā finansējuma dēļ prioritāri tiks nodrošināts pilsētas maģistrālajās ielās un uz tiltiem. Savukārt rajona nozīmes ielās veiks lielāko bedru remontu, lai novērstu avārijas situācijas.

Ielu un tiltu bedru remonts notiek visu gadu, taču ziemā tiek labotas tikai tā dēvētās avārijas bedres. Ievērojama bedru veidošanās notiek tieši martā un aprīļa sākumā – laikā, kad intensīvi kūst sniegs un ir straujas gaisa temperatūras maiņas.

Lai operatīvi varētu novērst avārijas bedres, Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus turpināt informēt pa bezmaksas tālruni 80003600 par vietām, kur radušās bedres, norādot konkrētu vietu un adresi.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Ilze Dišlere, tālr. 67012703

 

Viesturs Silenieks -