Akmens skulptūras Mārupītes krastos

Publicēts 04.05.2010. sadaļa Galerija, Vēsture, Vide
 • Iesaki

Mārupītes krastos, Bieriņos jau desmitiem gadu apkārtni ir rotājuši dažādu mākslinieku darbi. Šī laikam ir ar brīvdabas akmens mākslas darbiem visblīvāk apdzīvotā vieta Rīgā. Kur vēl tik daudz mākslas ir vēl vienkopus…….?

Mēs, vietējie esam bieži šeit un gribās atnākt atkal, taču vai mēs zinām, kas ir tas, kas akmenī iekalts, izkalts? Kāda ir bijusi mākslinieku iecere? Kādi ir nosaukumi viņu darbiem? Kad tie ir tapuši? Par to visu ir plānots šajā sadaļā aprakstīt. Uz šo brīd trūkst informācija par vairākiem mākslas darbiem, taču ar vietējo mākslinieku palīdzību arī visām bildēm kādreiz būs paraksti ar informāciju.

Par darbiem ir bijuši vairāki raksti presē. Piemēram Leldes Stumbres publikācija Žurnālā “Vides Vēstis” 03.2006. Vai Rutas Čaupovas raksts par Igoru Dobičinu portālā “Studija”

Ja Tev ir zināms nosaukums, autors kādam no darbiem, tad atsūti attēla nr un aprakstu uz viesturs@velokurjers.lv

Viesturs Silenieks

Viesturs Silenieks -

4 Komentāri par “Akmens skulptūras Mārupītes krastos”

 • 1.maijs – Mārupītes laivu brauciens 2011 « marupite.lv

  14.03.2011. | 20:26

  […] to darīt ejot gar krastu un apvienot upē notiekošā vērošanu ar  Mārupītes apkārtnes un skulptūru dārza apskatīšanu. Mārupītes Zaļais veloceliņš(kaut nepabeigts) ir draudzīgs ne tikai […]

 • Aleksandrs Briedis

  30.06.2012. | 00:59

  Trešās attēlu lapas apakšējās rindas labās puses 2 attēlos redzamā skulptūra uzradās pie Slampes ielasCodes ielas tilta pār Mārupīti 80-tajos gados ,gaidot augstu partijas funkcionāru un pilsētas amatpersonu viziti. Tā kā visai agresīvās toreizējās Ojāra Feldberga nostājas dēļ tika ar izgāztuvēm paredzētiem materiāliem aizbērts krastu reljefs un vēsturiskā " Zelta mopēda" trase,kuras teritoriju gar Codes ielu pat bija paredzēts izolēt no sabiedrības,padarot par iežogotu tēlnieku laukumu, vizites dienas rītā skulptūru rotāja transparents: "Šī pankūka-kumoss gards tēlniekiem, bet caurums ir dāvana jauniešiem"…

 • Aleksandrs Briedis

  30.06.2012. | 01:05

  Pirmās attēllapas 2.rindas labajā malā redzams velosacensību tiesnešu galdiņš,uz kura ceturtdienu novakarēs notiek Riteņvasaras krosu seriāla dalībnieku reģistrācija un rezultātu apstrāde,kā arī balvu pasniegšana.Tas pats arī tradicionālajos pavbasara talku krosos.

 • Aleksandrs Briedis

  30.06.2012. | 01:08

  2.attēllapas 3.rindas divos kreisajos attēlos redzamo skulpturālo kāpņpjedestālu iecienījuši Riteņvasaras krosa seriāla posmu laureāti. Tā dabiskā harmonijā vienojas māksla un sports,veidojot unikālu kultūras objektu.